Filtruj wg.

Cena

Cena

  • 218,00 zł - 2 769,00 zł

Procesor

Procesor

Ilość rdzeni

Ilość rdzeni

Ilość wątków

Ilość wątków

Gniazdo procesora

Gniazdo procesora

Procesory AMD Ryzen

Procesory AMD Ryzen to obok procesorów marki Intel Core jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Gama modeli została podzielona na serie - różniące się od siebie wydajnością, ilością rdzeni, zapotrzebowaniem na prąd, a więc każda z nich znajdzie zastosowanie w innej dziedzinie.

- Ryzen 3 to najtańsza propozycja, która świetnie sprawdzi się do komfortowej pracy biurowej, przeglądania internetu, a w połączeniu z odpowiednimi podzespołami jak wydajna karta graficzna, czy pamięć RAM poradzi sobie nawet z mniej lub bardziej wymagającymi grami komputerowymi. W zależności od generacji Ryzen 3 posiada 4 rdzenie i od 4 do 8 wątków, co przekłada się na efektywność podczas wielozadaniowej pracy.

- Ryzen 5 charakteryzuje się większą wydajnością oraz zróżnicowaniem od Ryzen 3. W zależności od modelu i generacji posiadają 4 lub 6 rdzeni, które zapewniają komfortową pracę np. podczas montażu filmów w wysokiej jakości czy gier. To bardzo popularny wybór przy budowaniu komputerów gamingowych ze względu na stosunek wydajności do ceny.

- Ryzen 7 to procesory o bardzo wysokiej wydajności, które sprawdzą się w komputerach służących do gamingu, obróbki zdjęć i wideo czy projektowania 3D. Charakteryzują się zastosowaniem 8 rdzeni fizycznych o wysokim taktowaniu, co w połączeniu z odpowiednimi podzespołami komputerowymi pozwoli zbudować sprzęt, który będzie cieszył pracą na wysokim poziomie przez lata.

- Ryzen 9 to najbardziej wydajne procesory z rodziny AMD Ryzen. Mogą służyć zarówno do profesjonalnych zastosowań, które potrzebują bardzo dużej mocy obliczeniowej, jak i w najnowszych grach komputerowych. Jest to jeden z najmocniejszych procesorów, który jednocześnie jest kompatybilny ze standardową płytą główna AMD AM4, lub (w przypadku nowszej generacji) AM5. Inne procesory o zbliżonej specyfikacji wymagają specjalistycznych płyt głównych. W zależności od modelu w Ryzen 9 zastosowano 12 lub 16 rdzeni, dzięki czemu poradzi on sobie nawet z wieloma obciążającymi zadaniami jednocześnie.

Wszystkie procesory z serii Ryzen mają odblokowany mnożnik, a to oznacza, iż w procesorach tych można nieco podkręcić do uzyskania większej mocy obliczeniowej, co powinno dać wyraźny efekt w postaci większej liczby klatek na sekundę w grach, ku uciesze każdego gracza. Przy czym należy pamiętać, iż większa moc niesie ze sobą większy pobór mocy oraz z reguły generuje większą temperaturę, więc przy podkręcaniu wart zadbać o odpowiedni zasilacz oraz układ chłodzenia.

Procesory AMD Ryzen ilość produktów w kategorii: 59

Pokazano 1-24 z 59 pozycji

Aktywne filtry

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: