Filtruj wg.

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 473,00 zł - 5 863,00 zł

Przekątna ekranu

Przekątna ekranu

Rozdzielczość ekranu

Rozdzielczość ekranu

Częstotliwość odświeżania ekranu

Częstotliwość odświeżania ekranu

Typ ekranu

Typ ekranu

Rodzaj ekranu

Rodzaj ekranu

Format obrazu

Format obrazu

Wbudowane głośniki

Wbudowane głośniki

Wbudowana kamera

Wbudowana kamera

Monitory gamingowe

Monitory gamingowe odpowiadają za wyświetlanie obrazu generowanego przez komputer, a więc warto poświęcić nieco uwagi podczas zakupu, aby efekt był najlepszy z możliwych. Przy wyborze warto kierować się kilkoma wytycznymi, które mogą dać przewagę podczas rozgrywki.

- Czas reakcji - określa się go w milisekundach i jest to ilość czasu, jaka jest potrzebna do przemieszczenia się pojedynczego piksela na wyświetlaczu. Im niższa wartość tym lepiej, gdyż ogranicza to tzw. "efekt smużenia", a więc rozmycia obrazu, który utrudnia grę. Czas reakcji w monitorach dla graczy powinien mieścić się w przedziale od 1 do 5 ms.

- Format i wielkość ekranu - w zależności od preferowanych gier sprawdzą się różne wielkości i formaty monitora. Do strzelanek najlepiej sprawdzą się monitory o proporcjach 16:9 i rozmiarze 24-27". Większe ekrany będą wymagać dłuższego ruchu myszką, co może negatywnie odbić się na czasie reakcji lub nieco innych ustawień myszki (DPI), aby czas reakcji mógł być odpowiedni, co może z kolei się przełożyć na precyzję ruchów. Monitory o większej przekątnej i formacie 21:9 będą mogły wyświetlać więcej istotnego obszaru w grach typu RPG, przygodowych, strategiach czy wyścigowych.

- Rodzaj matrycy - obecnie granica między matrycami jest mocno zatarta - producenci intensywnie pracują, aby wyeliminować wady poszczególnych rozwiązań. Jednak w dalszym ciągu można wyróżnić poszczególne rodzaje matryc i ich mocne strony. Matryce IPS zapewniają szerokie kąty widzenia, a więc nawet patrząc pod mocnym kątem na monitor nie zauważymy wielkiej różnicy w jakości, czy odwzorowaniu kolorów. Monitory z matrycą TN charakteryzują się najwyższą płynnością obrazu, co jest wyjątkowo istotne w dynamicznych grach. VA to matryce, które najlepiej odwzorowują czerń, co przekłada się na doskonałe odwzorowanie kolorów - świetnie sprawdza się w mrocznych grach RPG czy horrorach.

 

Wybierz monitor gamingowy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb z oferty Tech-Town.pl. Najlepsze modele czekają na Ciebie.

Monitory gamingowe ilość produktów w kategorii: 122

Pokazano 1-24 z 122 pozycji

Aktywne filtry

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: