Monitory gamingowe

Monitory gamingowe odpowiadają za wyświetlanie obrazu generowanego przez komputer, a więc warto poświęcić nieco uwagi podczas zakupu, aby efekt był najlepszy z możliwych. Przy wyborze warto kierować się kilkoma wytycznymi, które mogą dać przewagę podczas rozgrywki.

- Czas reakcji - określa się go w milisekundach i jest to ilość czasu, jaka jest potrzebna do przemieszczenia się pojedynczego piksela na wyświetlaczu. Im niższa wartość tym lepiej, gdyż ogranicza to tzw. "efekt smużenia", a więc rozmycia obrazu, który utrudnia grę. Czas reakcji w monitorach dla graczy powinien mieścić się w przedziale od 1 do 5 ms.

- Format i wielkość ekranu - w zależności od preferowanych gier sprawdzą się różne wielkości i formaty monitora. Do strzelanek najlepiej sprawdzą się monitory o proporcjach 16:9 i rozmiarze 24-27". Większe ekrany będą wymagać dłuższego ruchu myszką, co może negatywnie odbić się na czasie reakcji lub nieco innych ustawień myszki (DPI), aby czas reakcji mógł być odpowiedni, co może z kolei się przełożyć na precyzję ruchów. Monitory o większej przekątnej i formacie 21:9 będą mogły wyświetlać więcej istotnego obszaru w grach typu RPG, przygodowych, strategiach czy wyścigowych.

- Rodzaj matrycy - obecnie granica między matrycami jest mocno zatarta - producenci intensywnie pracują, aby wyeliminować wady poszczególnych rozwiązań. Jednak w dalszym ciągu można wyróżnić poszczególne rodzaje matryc i ich mocne strony. Matryce IPS zapewniają szerokie kąty widzenia, a więc nawet patrząc pod mocnym kątem na monitor nie zauważymy wielkiej różnicy w jakości, czy odwzorowaniu kolorów. Monitory z matrycą TN charakteryzują się najwyższą płynnością obrazu, co jest wyjątkowo istotne w dynamicznych grach. VA to matryce, które najlepiej odwzorowują czerń, co przekłada się na doskonałe odwzorowanie kolorów - świetnie sprawdza się w mrocznych grach RPG czy horrorach.

 

Wybierz monitor gamingowy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb z oferty Tech-Town.pl. Najlepsze modele czekają na Ciebie.

Monitory gamingowe ilość produktów w kategorii: 87

Pokazano 1-24 z 87 pozycji

Aktywne filtry

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: